Budownictwo modułowe – nisza, czy przyszłość inwestycji hotelarskich?

W dyskusji moderowanej przez Jonathana Steera, dyrektora wykonawczego i szefa działu usług doradztwa budowlanego w Polsce w CBRE wezmą udział zarówno inwestorzy, przedstawiciele sieci hotelowych, jak i architekci, a także przedstawiciele firm specjalizujących się w budownictwie modułowym.

Roman Jakubowski - dyrektor oddziału Unihouse 
Od 2010 roku jest dyrektorem oddziału Unihouse realizując projekty w Norwegii, Szwecji i Polsce. Magister inżynier budownictwa. Ukończył Politechnikę Białostocką na kierunku Technologia i organizacja budownictwa oraz studia podyplomowe w zakresie szacowania wartości nieruchomości. Pracę zawodową rozpoczął zaraz po studiach w Podlaskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. W Unibep SA pracuje od 2 lutego 2001 roku. Przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery. Był inżynierem budowy, kierownikiem budowy i kierownikiem kontraktu. Prowadził budowę prestiżowej Galerii Alfa w Białymstoku. Był też dyrektorem rynku północno–wschodniego w Polsce. 

Janusz Mitulski - starszy dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią i Ukrainę 
Janusz odpowiada za jej ekspansje Marriott Internatioal na obszarze Europy Środkowo – Wschodniej, Krajow Bałtyckich oraz Ukrainy. 
Janusz przeszedł do Mariott International w 2015 roku z firmy doradczej Horwath HTL Polska, gdzie przez ponad pięć lat był partnerem i szefem w zespole doradztwa hotelowego i turystycznego. Zanim rozpoczął pracę w konsultingu, wiele lat pracował w sieci Qubus Hotel. Był tam m.in. dyrektorem dwóch hoteli, a następnie przez ponad pięć lat dyrektorem sprzedaży i marketingu całej sieci w Polsce. 
Podczas 20-letniej kariery zawodowej w hotelarstwie, Janusz szeroko angażuje się w działalność na rzecz rozwoju branży hotelowej w Polsce. Przez wiele lat był Wicepresem, a nastepnie Czlonkiem Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, trenerem Akademii Hotelarza, współautorem Hotel Guidebook oraz konferencji Hotel Trends Poland & CEE. Jest również aktywnym wykładowcą akademickim. 
Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz studiow MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także członkiem międzynarodowej organizacji zawodowej The Royal Institution of Chartered Surveyors (MRICS). 

Adam Pilczuk - dyrektor ds. strategii i rozwoju, Polski Holding Hotelowy 
W Polskim Holdingu Hotelowym odpowiada za kreowanie i implementację strategii rozwoju spółki. Adam koordynuje realizację nowych projektów hotelowych w holdingu, a także rozwija nowe linie biznesowe jak ostatnio umowy o zarządzanie, dzierżawy. Odpowiedzialny jest za negocjacje warunków umów franczyzowych z międzynarodowymi sieciami hotelowymi. Z sukcesem wprowadza nowe brandy międzynarodowych marek hotelowych do portfolio spółki, odpowiedzialny jest za kontakty development z Marriott, Hilton, IHG, Best Western oraz Louvre Hotels, a także pozyskiwanie finansowania na nowe inwestycje. Realizuje również transakcje i przejęcia projektów hotelowych. Jako doświadczony menadżer zarządza zespołem osób, a także intensywnie angażuje się w poprawę funkcjonowania całej spółki. 
Jako niezależny konsultant hotelowy realizował projekty doradcze dla kilkudziesięciu hoteli w Polsce, w tym odpowiadał m.in. za działania pre-openingowe oraz proces wprowadzania ich do międzynarodowych sieci hotelowych. Wcześniej związany był m.in. z GE Money Bank oraz pełnił funkcję dyrektora finansowego w MT Development Group. Jako ekspert z zakresu finansowania inwestycji hotelowych odpowiedział w Money Center Hospitality za  pozyskiwanie kredytów inwestycyjnych i korporacyjnych. Wcześniej, na stanowisku dyrektora działu hotelowego w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego C&K, zarządzał projektami inwestycyjnymi dla hoteli oraz z sukcesem pozyskiwał dotacje unijne dla hoteli i sieci hotelowych. 

Adam Walczak - architekt i właściciel, AGK Architekci 
Architekt i właściciel biura projektowego AGK Architekci. Jego liczne realizacje dotyczą wielu obszarów architektury, tym niemiej zdecydowaną większość stanowią projekty obiektów hotelowych. Jest autorem projektów zarówno w Polsce jak i zagranicą. Zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji począwszy od koncepcji i projektów wnętrz aż po nadzór nad ich realizacją. Od ponad 10 lat stale współpracuje z wieloma firmami międzynarodowymi z branży hotelarskiej. Pełni również rolę konsultanta przy realizacjach krajowych i zagranicznych. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. 

pozostałe aktualności zobacz