Czwarty HIT 25 maja 2020

Poprzednie edycje forum każdorazowo gromadziły kilkuset (w ubiegłym roku ponad 350) czołowych przedstawicieli branży hotelarskiej oraz ekspertów z Polski i zagranicy - przedstawicieli sieci hotelowych, inwestorów prywatnych, a także reprezentantów funduszy, banków i pracowni architektonicznych.

W 2020 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, organizator planuje przeprowadzenie 5 paneli dyskusyjnych, poświęconych najbardziej aktualnym zagadnieniom związanym z inwestycjami w hotelarstwie.

Hotel Investment Trends to jednak nie tylko eksperckie dyskusje, ale także spotkanie, podczas którego kluczowi gracze rynkowi, mogą nawiązywać nowe relacje biznesowe i wzmacniać te już istniejące.

- Majowa edycja Hotel Investment Trends jest ściśle skoncentrowana na aspekcie inwestycji w hotelarstwie. W odróżnieniu od naszej jesiennej konferencji Hotel Trends, gdzie ważnym aspektem jest także obszar operacyjny, tutaj dyskutujemy tylko o tym jak precyzyjnie planować i realizować inwestycję hotelową. Zaproszeni przez nas eksperci, czołowi liderzy branży z całej Europy, przedstawiają swój punkt widzenia na kluczowe aspekty związane z inwestycjami – od analizy, przez wybór marki i formę zarządzania, na zyskownej sprzedaży hotelu kończąc – podkreśla Krzysztof Gonciarek, wydawca „Hotelarza” i organizator wydarzenia.

Konferencji towarzyszy także wieczorna gala podczas której ogłaszani są laureaci konkursu „Hotelarska Inwestycja Roku” w czterech kategoriach, których wybiera niezależna Kapituła składająca się z ponad 20 autorytetów rynku hotelarskiego. Celem konkursu jest wyróżnianie najciekawszych inwestycji hotelarskich w Polsce, a także firm mających największy bezpośredni wpływ na rozwój i kształtowanie wizerunku polskiej branży hotelowej.

Sponsorem Strategicznym wydarzenia po raz czwarty z rzędu został Polski Holding Hotelowy, spółka powołana w celu sprawnego zarządzania bazą obiektów należących do Skarbu Państwa. W portfelu PHH znajduje się obecnie 9 obiektów, zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Rzeszowie, Międzyzdrojach i na Półwyspie Helskim. Jeszcze w 2019 roku otworzy się kolejny hotel – Moxy w Poznaniu. W 2019 roku Polski Holding Hotelowy obejmie całość udziałów spółek AMW Hotele, Gliwickiej Agencji Turystycznej, Hoteli Olsztyn oraz Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych. Dzięki temu w grupie kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego znajdzie się łącznie 30 obiektów hotelarskich. W najbliższych latach, również w ramach umowy z PHN o zarządzanie, PHH otworzy Moxy & Residence Inn w Warszawie.

pozostałe aktualności zobacz