Konkurs - nominacje

Kategoria: Hotelarska Inwestycja Roku 2019 wg Czytelników Hotelarza

Tegorocznej konferencji HOTEL INVESTMENT TRENDS towarzyszy konkurs Hotelarskie Inwestycje Roku 2019, organizowany przez redakcję magazynu Hotelarz. Jednym z wyróżnień jest tytuł „Hotelarska Inwestycja Roku 2019 według Czytelników Hotelarza”. Zostanie on przyznany obiektowi otwartemu w okresie 1.04.2018 – 31.03.2019, który zdobędzie najwięcej głosów czytelników naszego magazynu. Głosowanie zakończyło się dnia 13.05.2019 o godzinie 24:00.
ARCHE HOTEL KRAKOWSKA
ARCHE HOTEL KRAKOWSKA
ARCHE HOTEL KRAKOWSKA
ARCHE HOTEL KRAKOWSKA

ARCHE HOTEL KRAKOWSKA, WarszawaNajwiększy hotel otwarty w 2018 r. z 344 pokojami inspirowanymi stylem art deco i jeden z największych hoteli konferencyjnych w stolicy z 1,7 tys. m kw. powierzchni w 15 salach, w całości ulokowanych na jednym (pierwszym) piętrze. Łączna powierzchnia balowa to 1000 m kw. i wysokość ponad 5 m. Do tego restauracja Impresja na 250 osób, bar, cukiernia z własnym wypiekami, strefa wellness z dwoma gabinetami masażu i fitness.

Inwestor: Grupa ArcheHOTEL WARSZAWA, Warszawa5-gwiazdkowy hotel ze 142 pokojami i apartamentami otwarty w historycznym budynku Prudentialu w ścisłym centrum Warszawy. Powierzchnia pokoi zaczyna się od 35 m kw. a dwupoziomowy apartament Prezydencki na najwyższej kondygnacji ma 160 m kw. oraz przeszklone wejście na 100-metrowy taras widokowy na dachu. We wnętrzach dominuje kamień, stal, miedź i szkło oraz drewniane wykończenia, łazienki zostały natomiast wykończone marmurem. W części pokoi widoczne są betonowe stropy konstrukcyjne. Do tego hotel oferuje trzy sale konferencyjne o łącznej powierzchni 250 m kw. plus duże przeszklone patio, restaurację Warszawska oraz strefę SPA i rekreacji z basenem, gabinetami zabiegowymi i centrum fitness. Wnętrza zostały zaprojektowane przez Leszka Likusa oraz architektów z Holdingu Liwa.

Inwestor: Holding Liwa
HOTEL WARSZAWA
HOTEL WARSZAWA
HOTEL WARSZAWA
HOTEL WARSZAWA

METROPOLO BY GOLDEN TULIP
METROPOLO BY GOLDEN TULIP
METROPOLO BY GOLDEN TULIP
METROPOLO BY GOLDEN TULIP

METROPOLO BY GOLDEN TULIP, KrakówPierwszy poza Chinami hotel pod marką Metropolo, należącą do sieci Jin Jang, z 220-pokojami, ok. 2,5 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej w 16 salach, co czyni go jednym z największych hoteli konferencyjnych w mieście. Obiekt dysponuje także strefą fitness oraz restauracją Yulan z kuchnią chińską i europejską. Jego wnętrza zostały dostosowane do wymogów marki Metropolo według projektu pracowni Tremend, której zamierzeniem było połączenie dalekowschodniego wzornictwa z europejską nowoczesnością. Budowę hotelu zaczęła 10 lat temu spółdzielnia Gromada, w 2011 po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego inwestycja została wstrzymana, na początku 2018 r. kupił ją Artur Kozieja i w ciągu kilku miesięcy doprowadził do otwarcia hotelu.

Inwestor: Artur KoziejaPURO KAZIMIERZ, KrakówNajwiększy hotel sieci PURO z 228 pokojami zaprojektowanymi w nowoczesnym, minimalistycznym stylu z meblami autorstwa m.in. duńskich pracowni Carl Hansen & Son, Fritz Hansen, ByLassen, Mater i Gubi, włoskich Moroso i Baxter, szwedzkiej Fogia czy hiszpańskiej Kettal. W każdym pokoju znajduje się tablet pozwalający zarządzać temperaturą i oświetleniem oraz wykonywać połączenia telefoniczne. Do tego restauracja Halicka Eatery & Bar, piekarnio-kawiarna MAK Bread & Coffee, strefa PRISMA SPA i sale konferencyjne o łącznej powierzchni 260 m kw. Wnętrza zaprojektowała londyńska pracownia Conran and Partners, a bryłę biuro ASW Architekci.

Inwestor: Genfer
PURO KAZIMIERZ
PURO KAZIMIERZ
PURO KAZIMIERZ
PURO KAZIMIERZ

RAFFLES EUROPEJSKI
RAFFLES EUROPEJSKI
RAFFLES EUROPEJSKI
RAFFLES EUROPEJSKI

RAFFLES EUROPEJSKI, WarszawaPierwszy w Polsce hotel pod luksusową marką. Oferuje 106 pokoi i apartamentów, SPA o powierzchni 800 m kw. z basenem i sześcioma gabinetami, restaurację Europejski Grill, Long Bar, cukiernię Lourse z własnymi wypiekami, palarnię cygar i salę balową. Pokoje w podstawowym standardzie Deluxe mają od 40 (to największe standardowe pokoje w polskich hotelach). Charakterystycznymi elementami wystroju są ręcznie wykonane meble nawiązujące do stylu art déco oraz współczesne dzieła sztuki. W całym hotelu rozmieszczono ponad 400 dzieł 120 polskich artystów z XX i XXI w., m.in. obrazy Leona Tarasewicza, wykonane specjalnie na zamówienie hotelu, Wilhelma Sasnala i Tadeusza Kantora, a cała kolekcja stworzona została pod kuratelą Andy Rottenberg. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna była pracownia Sud Architects, a za projekt przebudowy wnętrz pracownia WWAA wraz ze scenografem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Borysem Kudličką oraz zespół APA Wojciechowski.

Inwestor: H.E.S.A.RENAISSANCE AIRPORT, Warszawa225-pokojowy hotel 5-gwiazdkowy przy Lotnisku Chopina z 850 m kw. powierzchni konferencyjnej, 450-metrową salą balową, basenem i strefą SPA oraz restauracją Challenge ’32 i nGin Barem w lobby. Wystrój wnętrz odwołuje się do modernizmu lat 50. i lat 60. Budując wątki stylistyczne, zaczerpnięto w szczególności z dorobku polskiego wzornictwa, sztuki i grafiki z tych okresów. Tematy reklam, plakatu, polskiej szkoły filmowej były inspiracją dla architektów tworzących wnętrza zarówno pokoi, jak i części wspólnych. Wystrój pokoi to połączenie betonu, miękkich tekstur tkanin i oryginalnych prac polskich artystów. Projekt bryły, lobby i restauracji przygotowała pracownia JEMS, a pokoi, sal konferencyjnych i SPA – Towarzystwo Projektowe.

Inwestor: Polski Holding Hotelowy
RENAISSANCE AIRPORT
RENAISSANCE AIRPORT
RENAISSANCE AIRPORT
RENAISSANCE AIRPORT

W pozostałych kategoriach konkursowych:
  • Pracownia Projektowania Wnętrz 2019
  • Biuro Architektoniczne Roku 2019
  • Hotelarski Inwestor Roku 2019
  • Hotelarska Inwestycja Roku 2019
zwycięzców wybierze jury.
Głosowanie Kapituły trwa do 15 maja 2019. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali na zakończenie konferencji HOTEL INVESTMENT TRENDS – w dniu 31 maja 2019 roku.