08:30-09:00

Rejestracja

09:00-09:05

Powitanie Gości

09:05-09:25

Wystąpienie gościa specjalnego

09:25-09:45

Prezentacje eksperckie

Wyniki hoteli w Polsce na tle regionu i całej Europy

09:45-10:45

Przyszłość poszczególnych segmentów rynku hotelowego według liderów rynku.

Czołowi właściciele i prezesi grup hotelowych z Polski i Europy w dyskusji o szansach i zagrożeniach dla rozwoju przemysłu hotelarskiego we współczesnym świecie, a także o prognozach rynkowych na najbliższe miesiące i lata.

Pasjonujący panel w którym postaramy się także o ocenę pozycji branży hotelarskiej na tle innych rynków komercyjnych, a także zapytamy liderów, jak ich zdaniem zmienia się sposób zarządzania branżą w tych pełnych wyzwań czasach.

Paneliści:
10:45-11:15

Przerwa kawowa

11:15-12:30

Boom na hotele resortowe – czy rynek bliski jest przegrzania, czy jeszcze daleko mu do tego stanu?

Boom na inwestycje w hotelarstwie wcale się nie zatrzymał, ale nowe projekty to obecnie głównie hotele pozamiejskie, najczęściej finansowane w systemie condo. Czy wciąż jest miejsce na nowe projekty, a jeśli tak - to gdzie i jakie? Jakie są największe zagrożenia dla tego segmentu rynku? Czy podaż za bardzo nie wyprzedzi popytu?

Moderator:
Paneliści:
12:30-13:30

Lunch

13:30-14:30

Inwestorzy o aktualnych wyzwaniach: szacowanie wartości, rosnące koszty, problemy z pozyskaniem finansowania

Wyzwaniem przedsiębiorców jest nie tylko nieprzewidywalność związana z pandemią, ale także szereg dodatkowych czynników utrudniających dziś zaplanowanie inwestycji hotelowej. W gronie czołowych inwestorów porozmawiamy o tym, jak pozyskać finansowanie. Spróbujemy odpowiedzieć także na pytania - ile obecnie powinna kosztować budowa pokoju w zależności od kategorii hotelu i na jakie wyzwania powinien być przygotowany inwestor.

Moderator:
Paneliści:
14:30-15:30

Proces pozyskania marki hotelowej – co zmieniła pandemia?

Czy silna, międzynarodowa marka jest istotną przewagą konkurencyjną w nowej rzeczywistości? Czy sieci hotelowe są obecnie bardziej elastyczne przy zawieraniu nowych umów? Jak czynniki są najważniejsze przy dobieraniu odpowiedniej sieci i kategorii do projektu? Wreszcie - jak wygląda sam proces pozyskania marki?  

Moderator:
Paneliści:
15:30-15:45

Przerwa kawowa

15:45-16:45

Najnowsze trendy projektowania i wyposażenie hoteli

Czy wielofunkcyjne przestrzenie wspólne, na które kładziono silny nacisk przed 2020 rokiem, wciąż odgrywają tak ważną funkcję przy projektowaniu nowych obiektów? Jakie trendy obowiązują obecnie, jakie błędy popełniają w tym zakresie inwestorzy (i architekci), a także na co zwracać uwagę, inwestując w wyposażenie pokoju hotelowego.

Moderator:
Paneliści:
17:30-19:30

Networking

19:30-23:00

Wieczorna gala i wręczenie nagród w konkursie na „Hotelarską Inwestycję Roku 2021-2022”

Logo

Konferencje Hotelarza (Hotel Investment Trends Poland & CEE i Hotel Trends Poland &CEE) to wyjątkowe spotkania profesjonalistów poświęcone inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. To tu kluczowi inwestorzy, przedstawiciele banków i funduszy spotykają się z najważniejszymi przedstawicielami branży hotelowej z Polski i Europy.
Hotel Investment Trends Poland & CEE 2022 - to kolejna edycja w trybie hybrydowym wyjątkowej konferencji na wyjątkowy czas. Zgłoś swój udział w wydarzeniu, zdobądź wiedzę, wymień się doświadczeniami i zainspiruj się, aby znaleźć najlepsze rozwiązania dla siebie i swojego biznesu. Najbliższa konferencja odbędzie się w poniedziałek, 23 maja 2022 r. Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 18 maja 2022.
Organizatorem wydarzenia jest magazyn Hotelarz.