08:20-09:00

Rejestracja uczestników

09:00-09:10

POWITANIE GOŚCI. Otwarcie forum.

09:10-09:30

Wystąpienie Gościa Specjalnego

09:30-09:50

Hotele w Polsce na tle regionu – wyniki i prognozy

09:50-10:40

Hotelowy potencjał inwestycyjny polskich miast według Liderów Rynku

W których polskich miastach najbardziej opłaca się inwestować i w jaki segment hoteli? Wyjątkowa dyskusja w gronie czołowych inwestorów z polskiego i europejskiego rynku, a także reprezentantów sieci hotelowych, o tym które polskie miasta czeka kolejny boom inwestycji hotelowych, a gdzie następuje już nasycenie rynku hotelami. Porozmawiamy też o tym w który segment hoteli będzie rozwijał się najbardziej.

Moderator:
Paneliści:
10:40-11:10

PRZERWA KAWOWA

11:10-12:00

Dostosuj się do nowej rzeczywistości. Hotelarstwo w Polsce w perspektywie 10 i 30 lat

Spojrzenie na rynek hotelowy w perspektywie 25 lat. Według Eurostatu liczba ludności Polski spadnie o ponad 4 mln, co rodzi wyzwania dla zatrudnienia i frekwencji w hotelach. Eksperci spróbują odpowiedzieć m.in. na pytania: czy rozwój AI i krótszy czas pracy zrekompensują spadek liczby gości, czy zmiany klimatu uczynią Polskę bardziej atrakcyjną turystycznie czy jednak przegra z innymi wschodzącymi destynacjami, i jak automatyzacja wpłynie na rynek pracy w branży?

Moderator:
Paneliści:
12:00-12:30

Dzierżawa, czy zarządzanie? Stopy zwrotu, korzyści i ryzyka

Dyskusja w której ze szczegółami omówimy różnice pomiędzy umowami dzierżawy i zarządzania. Na jakie stopy zwrotu można liczyć, jakie są największe ryzyka, którą opcję najlepiej wybrać do danego typu inwestycji?

Moderator:
Paneliści:
12:30-13:30

LUNCH

13:30-14:20

Czy polskie przepisy kategoryzacyjne potrzebują rewolucji?

W debacie publicznej pojawił się pomysł zastąpienia krajowych przepisów kategoryzacyjnych systemem HSU, stosowanym m.in. w części krajów Europy i Azerbejdżanie. Zwolennicy widzą w nim szansę na ujednolicenie standardów z tymi krajami, krytycy wskazują na wysokie koszty, subiektywność oceny i ryzyko inflacji pojęcia „hotel”. Alternatywą jest modernizacja obecnych regulacji. Wraz z ekspertami i inwestorami poszukamy optymalnego kierunku dla Polski.

Moderator:
Paneliści:
14:20-15:00

Z międzynarodową siecią, ale pod własną marką. Soft brand vs. afiliacja hotelowa

Sieci hotelowe wprowadzają coraz więcej rozwiązań, które pozwalają funkcjonującym obiektom zachować ich dotychczasową tożsamość i odrębność, a jednocześnie czerpać z korzyści wynikających z przynależności do grupy – tj. z systemów rezerwacyjnych i gości posiadających karty lojalnościowe. W tym wyjątkowym panelu przyjrzymy się rozwiązaniom proponowanym przez sieci, omówimy różnice pomiędzy afiliacjami a soft brandami, zapytamy o koszty oraz o to, jak poszczególne formy współpracy wpływają na przychody i wartość obiektów hotelowych w długim okresie.

Moderator:
Paneliści:
15:00-15:15

PRZERWA KAWOWA

15:15-16:00

Proces sprzedaży i zakupu hotelu – case study

Wyjątkowe, dynamiczne rozmowy 1:1 z inwestorami zaangażowanymi w najbardziej spektakularne transakcje zakupu i sprzedaży hoteli w ubiegłym roku. Jak przeprowadza się tak dużą transakcję zakupową, zapytamy inwestora, który nabył hotel Sofitel Grand w Sopocie, a także mecenasa, który reprezentował nabywcę przy negocjacjach umowy o zarządzanie hotelem z firmą Accor. W drugiej części dowiemy się od byłego właściciela hotelu Holiday Inn Józefów, jak przeprowadzić tak dużą transakcje sprzedaży.

Moderator:
Paneliści:
16:00-17:00

Nowoczesny, czyli jaki? Najnowsze trendy w projektowaniu i wyposażaniu hoteli

Czym wyróżnia się dziś nowoczesny hotel? Jakie czynniki będą zyskiwać popularność w kolejnych latach? Dyskusja w której zapytamy architektów i dostawców o kluczowe aspekty o których trzeba pamiętać, planując dziś budowę i remont hotelu.

Moderator:
Paneliści:
17:00-17:30

One-to-One: Jak zbudować jeden z największych hoteli w Polsce – wyzwania i rozwiązania

Redaktor naczelny „Hotelarza” z Karolem Proznerem, który wraz z bratem, Jakubem Proznerem, wprowadzili na rynek największy z hoteli otwartych w ub.r., Mercure Szczyrk Resort – i jeden z największych w Polsce, rozmawia o wyzwaniach z tym związanych, problemach, jakie pojawiają się na różnych etapach inwestycji, sposobach ich rozwiązywania i wnioskach dla inwestora po przeprowadzeniu takiej inwestycji. 

Moderator:
Paneliści:
17:30-18:30

PRZERWA TECHNICZNA

18:30-19:00

NETWORKING

19:00-22:30

Networkingowa gala i wręczenie nagród w konkursie na „HOTELARSKĄ INWESTYCJĘ ROKU 2025”

Logo

Konferencje Hotelarza (Hotel Investment Trends Poland & CEE i Hotel Trends Poland &CEE) to wyjątkowe spotkania profesjonalistów poświęcone inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. To tu kluczowi inwestorzy, przedstawiciele banków i funduszy spotykają się z najważniejszymi przedstawicielami branży hotelowej z Polski i Europy.

Hotel Investment Trends Poland & CEE 2025 - to kolejna edycja w trybie hybrydowym wyjątkowej konferencji na wyjątkowy czas. Zgłoś swój udział w wydarzeniu, zdobądź wiedzę, wymień się doświadczeniami i zainspiruj się, aby znaleźć najlepsze rozwiązania dla siebie i swojego biznesu. Najbliższa konferencja odbędzie się w poniedziałek, 19 maja 2025 r. Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 12 maja 2025.

Organizatorem wydarzenia jest magazyn Hotelarz.