Pobierz agendę w PDF

08:30-09:00

Rejestracja

09:00-09:10

Powitanie Gości

09:10-09:30

Wystąpienia eksperckie

09:30-09:50

Wystąpienia eksperckie

Rynek hotelowy w Europie Środkowo-Wschodniej, tło i perspektywy

09:50-11:00

Potencjał i wyzwania dla rozwoju rynku hotelowego w Polsce&CEE - panel liderów rynku

Debata liderów o wyzwaniach stojących przed międzynarodowymi markami i inwestorami przy wejściu na rynek hotelowy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Kluczowe trendy i istotne czynniki wpływające na kształt rynku, najważniejsi gracze, a także ryzyka i możliwości stojące przed globalnymi i lokalnymi inwestorami oraz operatorami.

Moderator:
Paneliści:
11:00-11:30

Przerwa kawowa

11:30-12:30

Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod względem zarówno kosztów, jak i spodziewanych przychodów. Podczas tego panelu doświadczeni inwestorzy  reprezentanci czołowych sieci powiedzą z jakimi wydatkami należy się liczyć planując hotel i jaki zwrot z inwestycji na poszczególnych rynkach i w różnych typach obiektów można osiągnąć.

Moderator:
Paneliści:
12:30-13:30

Lunch

13:30-14:30

Jeśli nie hotel, to co? Inwestycje w aparthotele, hostele, akademiki, domy spokojnej starości jako alternatywa dla tradycyjnego hotelu

Coraz większe nasycenie rynku hotelami powoduje zainteresowanie inwestorów alternatywnymi formami inwestowania w inne obiekty zbiorowego zakwaterowania. Kiedy inwestycja ta jest bardziej opłacalna niż hotel? Jakimi prawidłami rządzą się takie inwestycje, co trzeba o nich wiedzieć, jaki jest ich okres zwrotu i realne zainteresowanie, a także jak banki zapatrują się na ich finansowanie.

Moderator:
Paneliści:
14:30-15:30

Budownictwo modułowe – nisza, czy przyszłość inwestycji hotelarskich?

Skrócenie procesu inwestycyjnego, gwarancja jakości i w związku ze wzrostem kosztów w budownictwie coraz mniejsza różnica cenowa, to czynniki dzięki którym budownictwo modułowe stanowi coraz ciekawszą alternatywę dla tradycyjnych form budowlanych i zyskuje popularność na dojrzałych rykach. Choć w Chinach, USA i Wielkiej Brytanii udział budownictwa modułowego osiąga już niemal 10 % w wartości całego rynku budowlanego, to w Polsce wciąż jest niższy niż 1 %. Czy i jak ta sytuacja zmieni się w najbliższych latach, jakie są różnice, przewagi i ryzyka tego rodzaju budownictwa i przy jakich rodzajach inwestycji to rozwiązanie sprawdza się najlepiej.

Moderator:
Paneliści:
15:30-16:00

Przerwa kawowa

16:00-17:00

Pokój hotelowy - koszty i trendy. Jak zaprojektować i ile powinien kosztować

Koszt wybudowania pokoju hotelowego to w zależności od standardu obiektu od 200-250 tys. zł za pokój (pod klucz) w hotelu budżetowym do blisko 500 tys. zł na pokój w dobrym hotelu 4-gwiazdkowym. Jak podjąć właściwe decyzje projektowe przed rozpoczęciem budowy, które pozwolą uniknąć problemów z nieustawnym pokojem hotelowym czy zbyt małą łazienką. Dobry projekt nie daje 100 % gwarancji sukcesu hotelu, ale znacznie zwiększa jego szanse, gdyż najwięcej czasu, pieniędzy i energii traci się na poprawianie błędów popełnionych na etapie planowania inwestycji i jej założeń funkcjonalnych.

Moderator:
Paneliści:
17:00-19:00

Networking

19:00-22:30

Wieczorna Gala i wręczenie nagród w konkursie „Hotelarska Inwestycja Roku”

Logo

Hotel Investment Trends Poland & CEE to wyjątkowe spotkanie profesjonalistów poświęcone inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Spotkaj się z kluczowymi inwestorami i najważniejszymi przedstawicielami branży hotelowej z Polski i Europy. Zdobądź wiedzę, wymień się doświadczeniami i poznaj nowych partnerów biznesowych.
Organizatorem wydarzenia jest magazyn Hotelarz.
Hotel Investment Trends Poland & CEE odbywa się w czwartek, 30.05.2019 r. Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 20 maja 2019.
Miejsce: Renaissance Warsaw Airport Hotel, Żwirki i Wigury 1, 00-906 Warszawa, Polska